عمومی

مزیت سیستم خانه هوشمند

خانه هوشمند

سیستم خانه هوشمند

 

 “خانه هوشمند” در درجه اول آسایش و در عین حال پس انداز مالی را برای شما به ارمغان می آورد. سیستم های کنترل و تنظیم، کنترل از راه دور و سنسورها روز به روز در تمام نقاط جهان محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. امروزه مردم تمایل دارند استاندارد زندگی خود را بهبود ببخشند، و در عصر تکنولوژی،تنها با الکترونیک هوشمند می توان به آن دست یافت.

مشکل اصلی که بسیاری در هنگام فکر کردن به خرید و نصب “خانه هوشمند” از آن می ترسند، هزینه مالی و نیاز به تعمیرات است. قطعا یک خانه هوشمند نیازمند یک  سرمایه گذاری اولیه مالی در هر یک از سیستم های خود است.

با این حال، پس از گذراندن این مرحله ، به معنای واقعی کلمه از همان روز اول تفاوت چشمگیری را ملاحظه خواهید کرد. همچنین با حضور در همچین خانه یا آپارتمانی حس آرامش و لذت را برای شما فراهم می کند.

سیستم های سخنگو برای شما چراغ ها را روشن می کنند،همچنین تهویه مطبوع و سیستم های گرمایشی،که فضا را برای شما دلنشین تر می کنند.

خانه هوشمند

برای یک خانواده دارای فرزند، “خانه هوشمند” دارای چندین مزیت قابل توجه است. اصلی ترین مزیت آن افزایش امنیت خانه و محیط اطراف است.

در این مقاله به شما کمک می کنیم تا متوجه مزایای نصب خانه هوشمند شوید و اینکه آیا ارزش هزینه کردن را دارد یا خیر.

خانه هوشمند مجموعه ای از سیستم های کنترل به هم پیوسته است. که با کمک سوئیچ ها  از طریق یک برنامه ویژه بر روی تلفن هوشمند، تبلت یا لپ تاپ قابل کنترل است. 

ایمنی:

ما تصمیم گرفتیم این مورد را در وهله اول قرار دهیم، زیرا چه چیزی می تواند مهمتر از امنیت شما و خانواده شما باشد؟ .. “خانه هوشمند” به گونه ای از این امر مراقبت می کند که یک شخص یا حتی یک شرکت امنیتی همیشه نمی تواند.

 

سیستم امنیتی شامل:

دوربین های نظارت تصویری نصب شده در درهای ورودی، ورودی به قلمرو خانه و در صورت لزوم در امتداد دیوارهای ساختمان ها.
حسگرهای حرکتی، که می توانند نه تنها در راهرو، جلوی درها و پنجره های خارج از خانه، بلکه در داخل – در راهروها و اتاق ها قرار گیرند. 

برای مطالعه بیشتر: تجهیزات سیستم هوشمند

سنسورهای بسته شدن در و پنجره باعث می شود که از راه دور بررسی کنید که کدام پنجره باز و کدام بسته است و آیا درها قفل هستند یا خیر. همچنین به لطف حسگرها، می توانید پنجره ها را در محل بسته و باز کنید. علاوه بر این، در صورت تشخیص نفوذ یا ورود، سیگنال می دهند و زنگ هشدار را روشن می کنند.
یک سیستم هشدار متصل به سنسورها و دوربین ها نه تنها سیگنالی را به سرویس امنیتی ارسال می کند، بلکه آژیر هشدار و نور روشن را برای ترساندن سارقان روشن می کند.

اثر حضور این یک سیستم محبوب است که در طول غیبت طولانی صاحبان خانه، ظاهر زندگی آنها را ایجاد می کند: چراغ ها در اتاق ها و قلمرو در فواصل مختلف روشن و خاموش می شوند که به لطف آن از بیرون به نظر می رسد. که مردم در خانه هستند.

علاوه بر این عناصر که در برابر مجرمان محافظت می کند، سیستم امنیتی خانه هوشمند از جنبه های دیگری نیز مراقبت می کند. هشدارهای آتش و سنسورهای هوا فوراً به آتش سوزی، دود یا نشت گاز پاسخ می دهند. اگر لوله در جایی شکسته شود، سنسورهای لوله به شما سیگنال می دهند. می‌توانید از طریق برنامه، سوکت‌های هوشمند را خاموش کنید تا کودکان دچار شوک الکتریکی نشوند.

روشنایی:

این یک سیستم نسبتا ساده است که می تواند حتی به طور جداگانه از “خانه هوشمند” نصب شود. کنترل روشنایی به این معنی است که هر لامپ (و لوستر، و دیوارکوب، و نورافکن، و حتی چراغ های شب) به یک شبکه متصل است کهبا استفاده از یک برنامه قابل کنترل می باشد.

البته، همچنان می‌توانید به راحتی با دکمه‌ها و سوئیچ‌ها (مخصوصاً کلیدهای عبوری – زمانی که کلید در اتاق خواب هم در ورودی اتاق و هم در کنار تخت نصب می‌شود) نور را خاموش کنید. اما برنامه به شما اجازه می‌دهد تا به سرعت بررسی کنید که آیا فراموش کرده اید چراغ را در جایی خاموش کنید.

کنترل روشنایی همچنین شامل وجود سنسورهای حرکتی است. آنها به ظاهر شما واکنش نشان می دهند و خود به خود چراغ را روشن می کنند – این به ویژه در راهروها یا انبارها راحت است، جایی که با دستان خود مشغول به چیزهایی می شوید.

مزیت سنسورهای حرکتی این است که وقتی برای مدتی حرکات را تشخیص ندهند، نور را خاموش می کنند: به این معنی که اگر فراموش کنید چراغ یکی از این اتاق های راهرو را خاموش کنید، به میزان قابل توجهی در قبض برق صرفه جویی خواهید کرد.

سیستم روشنایی نه تنها راحتی، بلکه زیبایی نیز دارد. طراحان مدت‌هاست که شروع به استفاده از نور در ترکیب اتاق‌ها کرده‌اند و “خانه هوشمند” برنامه‌های مختلفی را برای ایجاد فضایی دنج و آرام در عصر و تونیک با نور روشن‌تر در صبح ارائه می‌دهد. همچنین این سیستم قادر است کرکره های پنجره ها را کنترل کند و طبق برنامه ای که شما مشخص کرده اید آنها را ببندد و باز کند.

کنترل روشنایی به صرفه جویی در قبوض برق کمک می کند و لامپ های LED حتی بیشتر برای این منظور کار می کنند که حداقل برق را با کارایی بالا و عمر بسیار طولانی مصرف می کنند.

کنترل از راه دور

تجهیز ساختمان

 

 

اقلیم

بدون کمک یک خانه هوشمند، تنظیم آب و هوای داخل خانه چندان آسان نیست. شما باید دائماً کولر یا گرمایش را به صورت دستی روشن، خاموش و تنظیم کنید یا اینکه وسایل برقی را دائماً بگذارید کار کنند. که لزوماً روی پرداخت های ماهانه تأثیر می گذارد.

کنترل آب و هوا به شما این امکان را می دهد نه تنها دمای مورد نیاز خود را تنظیم کنید، بلکه دستگاه ها بدون دخالت شما، با هدایت سنسورهای دمای هوا را بیشتر حفظ میکنند.

به عنوان مثال، این سیستم،رطوبت هوا را کنترل می کند و به موقع هود یا فن را روشن می کند. حتی شما می توانید دمای متفاوتی را در هر اتاق تنظیم کنید – برای مثال، برای آشپزخانه دمایی جدا و برای اتاق خواب، دمای دیگر.

خانه هوشمند همچنین می‌تواند باز بودن پنجره‌های اتاق را تشخیص دهد و کولر گازی را خاموش کند تا انرژی را هدر ندهد.(مگه دیگه داریم از این بهتر)

همچنین نه تنها گرمایش و تهویه مطبوع به کنترل آب و هوای عمومی وصل می شوند، بلکه “کف گرم” نیز که در مورد آن مقاله مفصل جداگانه ای داریم. برنامه ریموت به شما این امکان را می دهد که از طریق تلفن هوشمند خود گرمایش را شروع کنید تا زمانی که به خانه باز می گردید از قبل گرم و خوشایند باشد و در عین حال در حین کار خانه بیهوده گرم نشود.

اما «آب و هوا» در «خانه هوشمند» تنها فضای خانه شما نیست، بلکه بیرون از آن نیز وجود دارد. به عنوان مثال، مدیریت گرمایش استخر به آسانی گرمایش از کف است.

به همین ترتیب، می توانید یک سیستم آبیاری چمن را راه اندازی کنید. سنسورهای رطوبت تعیین می کنند که آیا نیاز به آبیاری وجود دارد یا خیر، و اتوماسیون سمپاش را فقط در صورت نیاز و به اندازه نیاز روشن می کند. در این صورت نه تنها در مصرف برق، بلکه در مصرف آب نیز صرفه جویی می کنید.

 

 

اقلیم

صوتی و تصویری

 

در واقع، مهم نیست که بلندگوهای شما چقدر گران و بزرگ هستند، صفحه نمایش چقدر پهن است و غیره. 

شما می توانید آهنگ ها و فیلم ها را تغییر دهید، روشنایی مانیتور را افزایش دهید، صدا را تغییر دهید و پخش را متوقف کنید.

همچنین می توانید کنترل صوتی اتاق های دیگر را هم کنترل کنید. این یک ویژگی «خانه هوشمند» است که به شما امکان می‌دهد موسیقی و ویدیو را از یک اتاق به اتاق دیگر «انتقال» دهید.

یک برنامه قابل تنظیم به شما این امکان را می دهد صدا را در صورت لزوم افزایش دهید، روشنایی را تنظیم کنید، تایمر را با کاهش تدریجی صدا شروع کنید و (به عنوان مثال، قبل از رفتن به رختخواب) خاموش کنید. همچنین می‌توانید برنامه‌های مختلفی را برای اتاق‌های مختلف انتخاب کنید – برخی از فایل‌ها را برای کودکان و برخی دیگر را برای خودتان قرار دهید.

سیستم‌های صوتی و تصویری با نور ارتباط برقرار می‌کنند و وقتی برای تماشای فیلم می‌نشینید، «خانه هوشمند» چراغ‌ها را کم‌نور یا خاموش می‌کند و پرده‌ها را می‌بندد تا فضای راحت‌تری برای این کار ایجاد کند. و در صورت تماس با شما: سیستم بلافاصله ویدیو یا صدا را متوقف می کند تا بتوانید پاسخ دهید و چیزی را از دست ندهید.

نوشته های مشابه