تخصصی

معرفی کابل کواکسیال RG59

کواکسیال

کابل کواکسیال RG59 چیست؟

RG59 یک کابل کواکسیال همه منظوره با امپدانس مشخصه ۷۵ اهم است. می توانید از کابل RG59 در داخل، خارج از منزل یا در زمین مدفون استفاده کنید. برای استفاده با سیگنال‌های باند پایه، فرکانس‌های پخش و سیگنال‌های صوتی و تصویری در فواصل تا ۱۰۰ فوت مناسب است.

ویژگی های نسبتا ضعیف تضعیف سیگنال فرکانس بالا کابل در مقایسه با سایر کواکسیال های ۷۵ اهم، مناسب بودن آن را در فواصل طولانی تر برای اینترنت پهن باند و سیگنال های تلویزیونی با کیفیت بالا محدود می کند. کابل انعطاف پذیر است و به راحتی قابل حمل است. ممکن است گاهی اوقات بعد از نام متوجه یک U شوید، این به سادگی به این معنی است که یک کابل کواکسیال همه منظوره است.

برای آشنایی با کابل کواکسیال مقاله آن را مطالعه بفرمایید.

کواکسیال

تجهیز ساختمان

ساختار کابل RG59:

RG59 یک کابل کواکسیال با یک هادی متحدالمرکز است که توسط یک لایه و صفحه دی الکتریک احاطه شده است. هادی فولادی با پوشش مس جامد با قطر ۰.۰۲۵۳ اینچ (۲۲ سیم سنج آمریکایی یا AWG) است. دی الکتریک پلی اتیلن کم چگالی با ظرفیت تقریباً ۲۲ پیکوفاراد در هر فوت است. این کابل دارای یک صفحه نمایش بافته شده از مس خالص و یک ژاکت پلی وینیل کلراید (PVC) برای محافظت است. کابل کواکسیال RG59 دارای قطر کلی یک چهارم اینچ است.

برنامه های کاربردی کابل RG59:

RG59 معمولاً برای برنامه های دوربین مدار بسته آنالوگ و سایر برنامه های صوتی تصویری که نیاز به کابل ۷۵ اهم دارند استفاده می شود. برای سیم کشی آنتن های تلویزیون آنالوگ، کابل های ویدئوی کامپوننت، سینمای خانگی و کابل های اتصال کوتاه و متوسط ​​بین گیرنده های دیجیتال کابلی و ماهواره ای مناسب است. نصاب ها این کابل صوتی تصویری را به دلیل هزینه کم، قطر کوچک و انعطاف پذیری خوب آن به جایگزین ترجیح می دهند.

کابل های مشابه RG59:

کابل‌های مشابه ۷۵ اهم شامل کابل‌های کواکسیال RG59، RG6 و RG11 با مشخصات نظامی هستند.

M17/29-RG59:

سیم و کابل (AWC) کواکسیال M17/29-RG59 تقریباً دارای ویژگی‌های مشابه استاندارد RG59 است به جز اینکه کابل تلفات کمتری دارد، دمای عملیاتی بالاتری دارد و عملکرد تضمینی ۳ گیگاهرتز دارد.

RG6:

کابل کواکسیال RG6 دارای ویژگی های فرکانس بالا بهتر و تلفات کمتری نسبت به کابل RG59 است. کواکسیال RG6 یک هادی فولادی با پوشش مس جامد ۱۸ AWG و یک لایه دی الکتریک کمی ضخیم تر دارد. محافظ بهتر است زیرا کابل دارای نوار آلومینیومی و محافظ نوار فویل پلی استر است. این کابل کمی ضخیم تر از کابل RG59 است و خم شدن آن به آسانی نیست.

RG11:

کابل RG11 کابل مدرن تری برای برآورده کردن الزامات فرکانس تلویزیون با وضوح بالا (HDTV) است. این کابل ضخیم‌تر از کابل‌های RG59 و RG6 است و قطر کلی آن کمتر از نیم اینچ است. تلفات کلی کمتر است و می توانید از این کابل برای انتقال مطمئن سیگنال در فواصل بیش از ۱۰۰ فوت استفاده کنید.

RG58:

کابل کواکسیال RG58 با کواکسیال RG59 مشابه بصری سازگار نیست زیرا دارای امپدانس مشخصه کمتر ۵۰ اهم است. استفاده از کواکسیال RG58 در تاسیساتی که به امپدانس مشخصه ۷۵ اهم نیاز دارند، منجر به سیگنال ضعیف و تداخل ناشی از انعکاس سیگنال می شود.

 

مشخصات کابل کوکسیال از شرکت لوشان:

 • استاندارد :

  JIS C3501 , MIL C17 , IEC 60096

 • ساختار :

  -هادی مسی کلاس ۱ (تک مفتولی)، ۲ ( استرند شده) یا کلاس ۵ (انعطاف پذیر)

  هادی مس کلاس ۵ مطابق با استاندارد IEC 60228 و ISIRI 3084

  -عایق : پلی اتیلن جامد یا اسفنجی (فوم دار)

  شیلد : بافت مس ساده یا قلع اندود

 • کاربرد :

  کابل های کواکسیال اغلب جهت انتقال فرکانس بالا به کار می روند.

مشخصات کواکسیال RG:

هادی مرکزی سیم فولادی جامد با روکش مس ۲۲ AWG
دی الکتریک (عایق) پلی اتیلن کم چگالی ۰.۱۴۶ اینچ
سپر قیطان مسی خالص
پوشش پی وی سی مشکی
امپدانس اسمی ۷۵ اهم
امپدانس واقعی ۷۳ اهم
ظرفیت اسمی ۲۲ pf/ft
محدوده دمای کارکرد -۴۰ تا ۸۰ درجه سانتیگراد
حداکثر ولتاژ ۲۳۰۰ ولت
مقاومت هادی ۵۵ اهم در هزار پا
سرعت انتشار ۶۶%
تضعیف در ۹۰۰ مگاهرتز ۱۰.۲ دسیبل در هر ۱۰۰ فوت
 • تاییدیه های کواکسیال RG
  مشخصات نظامی MIL-C-17
  مطابق با محدودیت مواد خطرناک (RoHS).
  تست شعله سینی عمودی UL 1581
  مقاومت در برابر آتش UL CL2
  UL 1354 برای کابل کواکسیال

 

 

 

نوشته های مشابه