تخصصی

نکاتی در مورد نحوه انتخاب بهترین برند تولید کننده سیم و کابل

بهترین شرکت کابل
بهترین تولید کننده سیم و کابل

بهترین تولید کننده سیم و کابل

 

قبل از خرید، ابتدا باید مشخص کنید که چرا کابل شما عملکرد درستی ندارد و چند بار باعث وقفه در بهره وری می شود. آیا شما  این کار را قبل از انتخاب کابل انجام می دهید؟ اگر چنین است، ممکن است بخواهید به دنبال محصولی بادوام تر باشید. اگر کابل شما به درستی کار نمی کند، این مقاله می تواند به شما در کشف راه حل کمک کند. با تجهیز ساختمان همراه باشید.

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید هنگام انتخاب بهترین شرکت تولید کننده سیم و کابل برای برنامه خود در نظر داشته باشید:

کیفیت مواد انجام:

مس و آلومینیوم دو شکل رایج سیم هستند. هنگامی که صحبت از انتقال جریان الکتریکی به میان می آید، مس بدون شک نسبت به سایر مواد برتری دارد. سیم های ساخته شده از مس الکترولیتی مقرون به صرفه ترین هستند زیرا بسیار چکش خوار بوده و دارای حداقل مقاومت هستند و امکان رسانایی ۱۰۰% را فراهم می کنند.

عایق

اصطلاح “عایق” به ماده ای اطلاق می شود که با جداسازی هادی لخت از آسیب در هنگام نصب محافظت می کند. پلی وینیل کلرید بازدارنده شعله (PVC) باید به عنوان عایق در همه موارد استفاده شود. عایق و روکش را می توان از PVC درجه FR یا غیر FR در کابل ها ساخت.

انعطاف پذیری

سیم های هادی انعطاف پذیر امروزه به طور معمول در بازار موجود است. اگرچه سیم‌های هادی جامد هنوز به طور گسترده در دسترس هستند، سیم‌های شل باید تا حد امکان استفاده شوند، زیرا نصب آنها در مجرای لوله آسان‌تر است و برای برق‌کارها کاربرپسندتر هستند. کابل های انعطاف پذیر نسبت به سیم های جامد رسانای آنیل شده بیشتری دارند و در نتیجه انعطاف پذیری بیشتری دارند.

برای مطالعه بیشتر :سیم و کابل خراسان افشارنژاد را از کجا خریداری کنیم؟

تولید کنندگان و خرده فروشانی که قابل اعتماد هستند:

برندهای مختلفی از سیم در بازار موجود است که برخی از آنها مشخصات لازم را دارند. در نتیجه، شناسایی سازنده و فروشنده ای که فقط کابل کنترل مسی، کابل مسطح زیردریایی را بر اساس استاندارد ایجاد می کند و فروشنده ای که فقط مواد با کیفیت را از شرکت های سازمان یافته ارائه می دهد، بسیار مهم است.

انتخاب سیم یک قطعه حیاتی از طراحی مونتاژ الکتریکی است زیرا بر ایمنی، عملکرد، سهولت استفاده و سرویس دهی مجموعه تأثیر می گذارد. از آنجایی که هزاران نوع سیم و کابل برق وجود دارد، انتخاب سیم یا سیم مناسب می تواند پیچیده و دلهره آور باشد.
برای روشن شدن، من “سیم” را به عنوان یک هادی منفرد و انعطاف پذیر الکتریسیته که توسط عایق احاطه شده است تعریف می کنم. به طور معمول، مواد هادی مس است. با این حال، می تواند بر اساس برنامه متفاوت باشد. در مورد آن، قبل از شروع طراحی هر چیزی، باید به طور کامل نحوه استفاده از مجموعه الکتریکی را درک کنید. وظیفه آن چیست و در چه نوع محیطی کار خواهد کرد؟

هنگامی که کاربرد نهایی آن را تعریف کردید، می توانید با پاسخ دادن به پنج سوال زیر دست به کار شوید که به شما کمک می کند بهترین سیم برق را برای برنامه خود انتخاب کنید.

۱. به چه اندازه سیم نیاز دارم؟

دو بخش برای سوال اندازه سیم وجود دارد: ضخامت (گیج) و طول. برای تعیین اینکه به چه سیم گیجی نیاز دارید، ظرفیت حمل و مقدار جریانی را که سیم نیاز دارد (بر حسب آمپر یا آمپر اندازه گیری شود) در نظر بگیرید. گیج سیم مستقیماً به میزان آمپر مورد نیاز برای عبور از آن بستگی دارد.

مسافتی که باید سیم را طی کنید نیز می تواند بر روی گیج سیم مورد نیاز شما تأثیر بگذارد. از آنجایی که هیچ هادی کامل نیست، هر چه سیم بلندتر باشد، ولتاژ بیشتری را می توانید از طریق مقاومت/گرما از دست بدهید. شما می توانید با افزایش گیج سیم، افت ولتاژ را خنثی کنید که در نتیجه ظرفیت آمپر را افزایش می دهد. این به شما امکان می دهد آمپرهای بیشتری را از طریق پمپاژ کنید تا مطمئن شوید که مقدار مناسب برق دریافت می شود، حتی اگر در طول مسیر مقداری از دست بدهید.

۲. سیم چقدر باید انعطاف پذیر باشد؟

انواع مختلف سیم سطوح مختلفی از انعطاف پذیری سیم را ارائه می دهند:

هسته جامد – تقریباً بدون انعطاف در سیم گیج پایین. در گیج های بالاتر انعطاف پذیرتر می شود
سیم درشت رشته – انعطاف پذیری متوسط؛ شکلی را که به آن می دهید حفظ می کند
سیم ریز رشته – بسیار انعطاف پذیر. شکل نخواهد گرفت

۳. چه نوع عایق سیم بهتر است؟

محیط کاری مجموعه، نوع عایق مورد نیاز سیم های شما را تعیین می کند.

ولتاژ – هرچه سطح ولتاژ بالاتر باشد، عایق باید ضخیم تر باشد تا خطر شوک کاهش یابد.
ملاحظات زیست محیطی – قرار گرفتن در معرض نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش، دمای شدید، وجود مواد شیمیایی یا روغن می تواند بر عملکرد تأثیر بگذارد.
ملاحظات نظارتی – UL، SA، SAE، CE و غیره
مقاومت در برابر سایش – محیط های با لرزش بالاتر به عایق ضخیم تری نیاز دارند
پوشش – برخی از پوشش ها می توانند چاپ روی سیم را آسان تر کنند یا آنها را از طریق مجرا فشار دهند.

۴. آیا رنگ سیم مهم است؟

استفاده از سیم های رنگی مختلف در مجموعه برق می تواند به شما، کاربر نهایی و هرکسی که ممکن است در آینده نیاز به سرویس مونتاژ داشته باشد کمک کند تا بفهمید هدف هر سیم چیست. بسیاری از شرکت ها از رنگ های استاندارد سیم برای نشان دادن سیم های داغ، سیم های زمین و سیم های خنثی استفاده می کنند. برخی حتی مدارهای مختلف داخل یک مجموعه الکتریکی را کد رنگی می کنند.

۵. آیا باید از سیم مسی در مقابل سیم آلومینیومی استفاده کنم؟

در حالی که مس رساناترین فلز است، می تواند سنگین و گران باشد. بنابراین، برای کاربردهای الکتریکی ولتاژ بالا و مسافت طولانی، می توان از سیم آلومینیومی استفاده کرد. این یک هادی قابل قبول است که معمولاً به گیج ضخیم‌تری نیاز دارد، اما بسیار سبک‌تر و ارزان‌تر از سیم مسی است. برای مثال در خطوط برق به جای مس از سیم آلومینیومی استفاده می شود.

فرآیند انتخاب سیم را ساده کنید

مشخصات متنوعی که هر صنعت برای سیم هایی که استفاده می کند، نیاز به انواع مختلف سیم های موجود را ایجاد می کند. اما هر یک از این صنایع به طور معمول با تعداد انگشت شماری از انواع سیم که نیازهای آنها را برآورده می کنند، می چسبند، که در واقع می تواند به ساده سازی فرآیند انتخاب سیم کمک کند.

 

اگر در حال انتخاب سیم برای مونتاژ برق خود هستید، احتمالاً چند جزء دیگر نیز وجود دارد که باید انتخاب کنید. برای اطمینان از اینکه همه  شرکت ها را بررسی کنید، می توانید به بهترین شرکت تولید کننده سیم و کابل  سر بزنید.

 

نوشته های مشابه