عمومی

چرا ایرپاد من اینقدر بی صدا هستند؟

airpod

 ایرپاد، هدفون‌های بلوتوث اپل و هم خانواده آن‌ها، AirPods Pro و AirPods Max، برای گوش دادن به موسیقی و برقراری تماس‌های تلفنی و FaceTime عالی هستند. یکی از بهترین ویژگی‌های آن‌ها این است که وقتی پشت میز می‌نشینید، به‌طور یکپارچه از یک دستگاه به دستگاه دیگر جابجا می‌شوند، مثلاً از iPhone به Mac.

 ایرپاد

تجهیز ساختمان

با این حال، گاهی اوقات آنها با مشکلاتی روبرو می شوند و یکی از آنها این است که حجم ایرپادها بسیار کم است. در این مقاله از تجهیزساختمان نحوه رفع آن را به شما آموزش خواهیم داد.

چرا ایرپاد من اینقدر بی صدا هستند؟

بسته به دستگاهی که از آنها استفاده می کنید، دلایل ممکنی برای بی صدا بودن AirPods شما وجود دارد. به عنوان مثال، ممکن است باتری تقریباً تمام شده است یا تنظیمات دسترسی در مک یا آیفون شما صدا را محدود می کند. همچنین، اگر به لبه برد بلوتوث آنها نزدیک هستید، ممکن است عملکرد نامنظم باشد و این می تواند شامل کم بودن صدای AirPods شما باشد.

چگونه ایرپادهای بی صدا را تعمیر کنیم؟

اولین چیزی که باید بررسی کنید این است که آیا مشکل مربوط به همه دستگاه هایی است که از AirPods خود استفاده می کنید یا فقط یکی. بنابراین، اگر متوجه مشکل در مک خود شدید، آنها را با iPhone یا iPad خود امتحان کنید و بالعکس. به این ترتیب، می توانید تشخیص دهید که آیا مشکل از AirPods شما است یا Mac یا iPhone.

اگر مشکل از AirPods شماست، چند احتمال وجود دارد. در اینجا چیزی است که باید انجام دهید.

۱. AirPods خود را تمیز کنید

نیازی نیست که ما به شما بگوییم که ایرپادها ممکن است گاهی اوقات بسیار کثیف شوند. بنابراین، اولین کاری که باید انجام دهید این است که آنها را با یک پارچه مرطوب، نرم و بدون پرز تمیز کنید. مطمئن شوید که پارچه فقط کمی مرطوب است – نمی خواهید AirPods شما خیس شود. قاب و درگاه شارژ را به همین ترتیب تمیز کنید. اگر AirPods Pro دارید، می‌توانید نوک گوش سیلیکونی را بردارید و زیر آب سرد بشویید. حتما قبل از وصل کردن مجدد آنها را خشک کنید.

۲. AirPods خود را شارژ و تنظیم مجدد کنید

هنگامی که آنها را تمیز کردید، گام بعدی شارژ مجدد AirPods و جعبه آنها است. حتی اگر به نظر می رسد مقدار شارژ خوبی دارند، ممکن است مشکلی در نشانگر باتری وجود داشته باشد. بنابراین، منطقی است که آن را به عنوان یک احتمال رد کنیم. هنگامی که آنها را دوباره شارژ کردید، دوباره از آنها استفاده کنید.

اگر صدای AirPods شما در یک دستگاه خیلی کم است اما در دستگاه دیگر نه، مشکل یا دستگاه یا اتصال بلوتوث است. در چنین مواردی، با دنبال کردن مراحل زیر سعی کنید آنها را بازنشانی کنید:

در حالی که AirPods خود را در جعبه خود دارید، روی منوی Apple کلیک کنید و تنظیمات سیستم و سپس بلوتوث را انتخاب کنید.
روی AirPods کلیک راست یا Control کلیک کنید، Remove را انتخاب کنید و عمل را تأیید کنید.
درب قاب AirPods را باز کنید و دکمه تنظیم را فشار دهید و نگه دارید تا شروع به چشمک زدن کند.
در تنظیمات سیستم > بلوتوث، وقتی AirPods ظاهر شد، آن را انتخاب کنید.

مطالعه بیشتر:نحوه پاک کردن کش در مک بوک پرو

۳. صدا ایرپاد را بررسی کنید

واضح به نظر می رسد، اما قبل از اینکه هر چیز دیگری را امتحان کنید، مطمئن شوید که صدای دستگاه آسیب دیده بالا است. اگر مک شماست، روی Control Center کلیک کنید و نوار لغزنده را به سمت راست بکشید. مطمئن شوید که صدای برنامه‌ای که استفاده می‌کنید نیز بالا است و برنامه در حالت بی‌صدا نیست.

 

 

۴. اسکریپت های تعمیر و نگهداری را اجرا کنید

اگر دستگاهی که در حال پخش بی‌صدا از طریق AirPods شما است Mac شما است، دلایل مختلفی وجود دارد. سریع ترین راه برای مقابله با چندین مورد از آنها به طور همزمان اجرای اسکریپت های تعمیر و نگهداری است. و سریعترین راه برای انجام این کار استفاده از برنامه ای است که برای این منظور طراحی شده است. ما فکر می کنیم CleanMyMac X برای این کار بهترین است. علاوه بر اجرای اسکریپت‌های تعمیر و نگهداری، می‌تواند بسیاری از روال‌های تعمیر و نگهداری دیگر مانند آزاد کردن رم، نازک کردن عکس‌های فوری Time Machine و فهرست‌بندی مجدد Spotlight را انجام دهد.

 ایرپاد و صدای آن

۵. تنظیمات صدای مک خود را بررسی کنید

به تنظیمات سیستم > صدا بروید و مطمئن شوید که AirPods شما انتخاب شده است. بررسی کنید که کادر بی‌صدا علامت نخورده باشد و لغزنده صدا تا آخر بالا باشد. نوار لغزنده Balance باید در وسط باشد – اگر اینطور نیست، این توضیح می دهد که چرا یک ایرپاد ساکت تر از دیگری است.

اگر مشکل با یک برنامه خاص مانند Music یا FaceTime رخ می دهد، بررسی کنید که کنترل صدا در آن برنامه ها نزدیک به حداکثر باشد.

۶. تنظیمات آیفون خود را بررسی کنید

اگر صدای ایرپاد شما فقط زمانی که با آیفون خود استفاده می کنید خیلی کم است، تنظیمات آیفون خود را بررسی کنید.

روی برنامه Settings و سپس Sound & Haptics > Headphone Safety ضربه بزنید. مطمئن شوید که سوئیچ تغییر صداهای بلند را کاهش دهید روی خاموش تنظیم شده است. اگر مشکل با صدای زنگ و هشدار رخ می دهد، مطمئن شوید که نوار لغزنده آهنگ زنگ و صدای هشدار نزدیک سمت راست باشد.

همچنین باید تنظیمات Accessibility را بررسی کنید، زیرا گاهی اوقات می‌توان این تنظیمات را به گونه‌ای پیکربندی کرد که AirPods شما را بیش از حد بی‌صدا کند. به تنظیمات بروید، سپس روی Accessibility و سپس Audio/Visual ضربه بزنید. مطمئن شوید که نوار لغزنده در وسط بین L و R قرار دارد. روی Headphone Accommodations ضربه بزنید. اگر کلید سوئیچ روی روشن است، آنها را خاموش و سپس دوباره روشن کنید.

۷. تنظیمات موسیقی را بررسی کنید

در Mac، روی منوی Music در Music کلیک کنید و Preferences > Playback را انتخاب کنید. مطمئن شوید که Sound Enhance و Sound Check علامت گذاری نشده اند. در آیفون، روی Settings، سپس Music، Sound Check را خاموش کنید، سپس روی EQ ضربه بزنید و Off را انتخاب کنید.

دلایل متعددی وجود دارد که ایرپادهای شما ممکن است بیش از حد بی صدا باشند. اولین کار این است که تشخیص دهید آیا مشکل مربوط به خود ایرپاد، دستگاهی است که با آن استفاده می کنید یا اتصال به آن دستگاه.

اگر این خود ایرپاد باشد، تمیز کردن آنها اغلب مشکل را برطرف می کند. اگر نه، لغو جفت و سپس جفت کردن دوباره آنها باید کارساز باشد. در هر صورت، مراحل بالا را دنبال کنید تا بفهمید چرا ایرپادهای شما تا این اندازه بی صدا هستند و با مشکل کنار بیایید.