دانش نامه تجهیزساختمان

۵ نکته اساسی در انتخاب و خرید کلید و پریز

خرید کلید و پریز

توجه به برخی از موارد هنگام خرید کلید و پریز اهمیت دارد که باعث کاربرد مطمئن آن برای داشتن یک فضای شیک و ایمن می شود.

۵ نکته اساسی در انتخاب و خرید کلید و پریز

یکی از وسایل مهمی که در نور پردازی هر ساختمانی اهمیت دارد، خرید کلید و پریز مناسب است. کاربرد مناسب ترین مدل های کلید و پریز تاثیر بسیار زیادی روی طراحی و دیزاین داخلی دارند. اهمیت و تاثیر این ابزار در دکوراسیون و کارکرد درست آن باعث تولید و فروش بالای محصول در بازار عرضه شده است. تنوع بالایی از شرکت های داخلی و خارجی در بخش فروش کلید و پریز فعالیت دارند. توجه به برخی از نکات هنگام تهیه این تجهیز ساختمان جزء موارد مهم به شمار می آید که در ادامه به ۵ نکته اساسی در این زمینه خواهیم پرداخت.

خرید کلید و پریز

راهنمای خرید کلید و پریز

توجه به ساختار و طراحی مقاوم هنگام خرید کلید و پریز

خرید کلید و پریز مانند هر محصول دیگری نیازمند اطلاعات و آگاهی لازم است. قبل از اقدام به خرید این محصول باید یک سری اطلاعات کلی و جزئی در مورد این محصول، نحوه انتخاب آن، بخش های مهم آن و شرکت های تولید کننده داشته باشید. این امر باعث می شود تا بتوانید محصولی متناسب با سلیقه و شرایط خود خریداری کنید. یکی از موارد مهم هنگام خرید انواع کلید و پریز، طراحی و ساختار آن است. طرح های متنوعی از کلید و پریزهای مختلف توسط برندهای داخلی و خارجی عرضه می‌شوند که متناسب با سلیقه و سبک های گوناگون ساخته شده‌اند. این تنوع باعث می شود تا افراد با سلیقه های مختلف بتوانند مناسب ترین مدل محصولی را خریداری کنند.

فروش کلید و پریز که توسط مراکز و نمایندگی های مختلف صورت می گیرد، در دسته بندی های متنوع قرار دارد. یکی از دسته بندی های مهم محصولی، انواع طرح و ساختار محصولی می باشد. انتخاب نمونه مناسب باید متناسب با سبک به کار رفته در دکوراسیون داخلی باشد. در صورتی که سبک به کار رفته در دکوراسیون کلاسیک است، بهتر است از نمونه‌هایی که با این سبک هماهنگی لازم را دارند، استفاده کرد. برای سبک های مدرن نیز تنوع بالایی از کلید و پریزهای مدرن و ساده در بازار وجود دارد. انتخاب نمونه های مناسب کلید و پریز که متناسب با سبک موجود در مکان هستند باعث جذابیت بیشتر دکوراسیون داخلی می شود.

توجه به نوع مواد به کار رفته در ساخت کلید و پریز

یکی دیگر از موارد مهمی که باید هنگام خرید کلید و پریز به آن توجه داشت، کیفیت مواد اولیه ای است که در این محصولات به کار رفته است. در برخی از محصولات بی کیفیت در بازار می توان بوی نامطلوبی را هنگام نزدیک شدن به محصول احساس کرد. این بو به دلیل استفاده از مواد درجه دو و بی کیفیتی است که می تواند روی ظاهر و طول عمر محصولات نیز تاثیرگذار باشد. بسیاری از افراد بدون توجه به نوع مواد اولیه به کار رفته در ساخت این محصولات با بررسی قیمت کلید و پریز ارزان دنبال خرید نمونه های ارزان هستند. در خرید نمونه های ارزان قیمت نیز باید دنبال محصولاتی بود که در ساخت آنها از مواد با کیفیت استفاده شده باشد.

کلید و پریز

راهنمای خرید کلید و پریز

در نظر گرفتن وزن محصول هنگام خرید کلید و پریز

یکی از فاکتورهای مهمی که هنگام خرید کلید و پریز می تواند به افراد در خرید یک نمونه با کیفیت کمک کند، وزن محصول است. اکثر نمونه های با کیفیت دارای وزن سنگینی هستند که نشان دهنده کاربرد مواد اولیه بادوام در ساخت محصول می باشد. در ساخت اکثر کلید و پریزهایی که توسط مراکز تولیدی معتبر ساخته می‌شوند از مواد پلاستیکی مقاوم که ساختار مولکولی آنها فشرده است، استفاده می‌شود. این ویژگی باعث می شود تا وزن آن به صورت اتوماتیک بالا رود. به همین دلیل پیشنهاد می شود از وزن محصول به عنوان یک معیار برای بررسی کیفیت و دوام آن استفاده شود. نمونه های لوکس و مقاوم دارای وزن سنگین تری بوده و ماندگاری بالایی نیز دارند.

کیفیت و مقاومت محتوای داخلی در کلید و پریزها

علاوه بر ویژگی های ظاهری که باید هنگام خرید کلید و پریز مورد توجه قرار گیرد، محتویات داخلی نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. گیره‌های به کار رفته در هر کدام از این محصولات باید از مقاومت لازم برای نصب روی دیوار و استفاده طولانی مدت برخوردار باشند. طراحی گیره های پیچ و فنردار در انواع مدل‌های کلید و پریزهای با کیفیت باعث کاربرد راحت و استحکام بالای آنها در مدت استفاده می‌شود. هنگام خرید آنلاین کلید و پریز نیز باید به این نکته توجه داشت و سپس اقدام به ثبت سفارش محصول کرد.

قیمت عرضه هنگام خرید کلید و پریز

یکی از مهمترین فاکتورهایی که هنگام خرید کلید و پریز برای کاربر اهمیت دارد و می تواند تمام معادلات را در یک لحظه تغییر دهد، قیمت عرضه است. تعداد زیادی شرکت تولید کننده کلید و پریز در جهان وجود دارند که هر کدام محصولات خود را در دسته بندی خاصی تولید و عرضه می کنند. متناسب با مشخصات محصولی و نوع کارکرد این محصولات، قیمت عرضه آنها نیز متفاوت است. نمونه محصولاتی که در ساخت آنها از مواد اولیه مقاومی استفاده شده است قطعا دارای قیمت عرضه بالاتری نیز خواهند بود. در مورد کارکرد و نوع طراحی نیز شرایط به همین صورت است. قیمت کلید و پریز لمسی نسبت به نمونه های معمولی بالاتر است.

در حالت کلی اگر بخواهیم قیمت این محصولات را تقسیم بندی کنیم باید به دو گروه ارزان و لوکس اشاره کرد. قیمت کلید و پریز لوکس با رنج های قیمتی بالا به دلیل نوع کارکرد خاص، طراحی های ویژه و نوع مواد اولیه به کار رفته در ساختار آنها است. نمونه های ارزان در نقطه مقابل این محصولات قرار می گیرند. طراحی هر کدام از این محصولات متناسب با نیاز و شرایط مخاطبان است تا بتوانند مدل‌هایی متناسب با بودجه خود خریداری کنند.

فروش کلید و پریز

راهنمای خرید کلید و پریز

شرکت ها و تولید کننده های خارجی فعال در عرضه انواع کلید و پریز

در کنار تمام مواردی که به ظاهر، کیفیت و قیمت خرید کلید و پریز مرتبط هستند، نوع برند و شرکت تولید کننده نیز از موارد مهم برای بسیاری از افراد است. تعداد زیادی از خریداران با شنیدن نام برند یا شرکت تولید کننده کلید و پریز می توانند تمام مشخصات و قابلیت های آن را تشخیص دهند. در ادامه به برخی از شرکت های خارجی در زمینه تولید و عرضه کلید و پریز اشاره خواهیم کرد.

شرکت اشنایدر الکتریک: یکی از شرکت های فعال در زمینه فروش کلید و پریز، شرکت فرانسوی اشنایدر الکتریک است. این شرکت سابقه فعالیتی ۱۸۰ ساله دارد که با گذشت زمان توانسته تخصص و تولیدات خود در بخش برق و الکتریک را گسترش دهد. محصولات این شرکت در دو دسته بندی کلید های متنوع تکی یا دوتایی و پریزهای مختلف تقسیم بندی می شوند. در ساخت محصولات این شرکت به تمام مواد کیفیتی، ویژگی های ظاهری، نکات و شرایط ایمنی و حتی نصب آسان محصولات توجه شده است.

شرکت لگرند Legrand: یکی دیگر از شرکت های معتبر برای خرید کلید و پریز ارزان، برند Legrand است. این شرکت فرانسوی از اواسط قرن نوزدهم فعالیت دارد که تمام محصولات آن مدرن و هوشمند ساخته می شوند. کلید و پریزهای ساخته شده توسط این برند دارای مقاومت های بالایی بوده و تحمل جریان الکتریکی تا ۱۶ آمپر را نیز دارند. خرید محصولات این برند در قیمت های ارزان نیز تاثیری روی کیفیت آنها ندارد که یکی از موارد مهم برای خریداران به شمار می آید.

شرکت AB: این شرکت نتیجه ادغام یک شرکت سوئدی و سوئیسی در سال ۱۹۸۸ است که امروزه به یکی از بزرگترین تولید کنندگان لوازم جانبی الکتریکی در اروپا تبدیل شده است. علاوه بر خرید کلید و پریز، این شرکت در ساخت تجهیزات اتوماسیون و برق نیز فعالیت دارد. در ساخت تمام تجهیزات ساخته شده توسط این شرکت به تجهیزات ایمنی نیز توجه ویژه شده است.

شرکت Biticino ایتالیایی: افرادی که به دنبال خرید کلید و پریز درجه یک هستند، می توانند محصولات این شرکت را تهیه کنند. نوع پلاستیک به کار رفته در ساخت کلید و پریزهای این برند از مواد درجه یک انتخاب شده است. مانند سایر برندهای معتبر در این حوزه، محصولات Biticino نیز با رعایت نکات ایمنی ساخته می شوند. امکان خرید محصولات ضد حریق نیز از این شرکت وجود دارد که در مرحله تولید با اضافه کردن پلی کربنات به پلیمر ساخته می شوند.

خرید کلید و پریز لوکس

راهنمای خرید کلید و پریز

شرکت Vico: دلیل محبوبیت انواع کلید و پریزهای این برند، کیفیت بالا و قیمت به صرفه آنها است. با خرید کلید و پریز‌های Vico، می توان محصول را در فضا و مکان های مختلف از جمله مکان های رطوبت دار مثل سرویس های بهداشتی نیز نصب کرد. محصولات این برند در دسته بندی های متنوع برای استفاده در سیم کشی های باز و داخلی عرضه می شوند.

تعداد شرکت های عرضه کننده تجهیزات الکتریکی در بازار داخلی بسیار زیادند که در دو گروه ایرانی و خارجی قرار می گیرند. قیمت کلید و پریز ایرانی نسبت به نمونه های خارجی به صرفه تر هستند ولی همه آنها کیفیت لازم را ندارند. در مورد نمونه های خارجی نیز شرایط به همین صورت است یعنی تمام برندهای خارجی با کیفیت نیستند. به همین دلیل بهتر است قبل از خرید کلید و پریزهای مناسب نسبت به مشخصات کیفی محصول و مدل مناسب اطمینان لازم را کسب کرد. در این مقاله سعی کردیم برخی از برندهای مطرح خارجی فعال در تولید و عرضه تجهیزات الکتریکی را معرفی کنیم.

نوشته های مشابه