گزارشگر تجهیزساختمان

تعطیلی اصناف تهران و البرز

تعطیلی اصناف تهران

دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا: بانکها و  اصناف هم در تهران و البرز به مدت ۶روز تعطیل خواهند بود.

"<yoastmark

دبیر قرار گاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا در گفت گو با فارس در مورد تعطیلی۶روزه ادارات استانهای تهران و البرز گفت :

به گزارش فارس، در پی اعلام خبرتعطیلی ۶ روزه بسیاری از مردم در تماسم با خبرگذاری فارس، خواستار شفاف سازی این مصوبه شدند که در ان ذکری از نام بانک ها نبود و می توانست مشکلاتی برای اصناف به وجود آورد.

 

باسمه تعالی

نظر به درخواست وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، مبنی بر” تعطیلی همزمان دواستان ذکر شده” با توجه به تعطیلات پایان هفته جاری و بررسی این پیشنهاد در نشست فوق العاده مشترک قرارگاه عملیاتی وکمیته امنیتی، اجتماعی وانتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و با عنایت به موافقت رییس جمهور محترم با پیشنهاد ارائه شده، جزئیات تعطیل شدن یکپارچه تمامی دستگاه¬های دولتی، بانک¬ها و گروههای پر خطر اصناف و مشاغل به شرح ذیل به استحضار عموم مردم در استانهای تهرانو البرز و سایر استانهای کشور می رسد؛
۱- اعمال محدودیت ها از ساعت ۱۸:۰۰ روز دوشنبه مورخ ۲۸/۴/۱۴۰۰ شروع و تا ساعت هفت صبح  روز دوشنبه ۴ / ۵ /۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.
۲- خروج خودروهای شخصی، با پلاک استان های تهران و البرز و ورود خودروهای شخصی با پلاک های دیگرشهرها به تهران و البرزممنوع می باشد.
۳- سفر از/ به کلیه شهرهای دارای وضعیت قرمز کرونایی سراسرکشور، مطلقاً ممنوع است.
۴-عوامل نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی رانندگی، به منظورجلوگیری از تردد خودروها به صورت محسوس و نامحسوس، نسبت به تشدید کنترل ها در مبادی اصلی وفرعی ورودی وخروجی به مقاصد دو استان اقدامات لازم را معمول می نمایند.
۵- خودروهای شخصی دارای پلاک این دواستان، چنانچه برای خروج مراجعه نمودند، عودت و درصورت عدم تمکین، علاوه بر اعمال قانون، عودت می گردند.
۶- نیروی انتظامی وفرمانداری ها درفاصله زمانی یاد شده دربند(۱) ازصدورمجوزتردد غیراضطراری تعریف شده قبلی، مطلقاً خودداری می کنند و تمامی مجوزهای صادره قبل از این مصوبه، غیرقابل استفاده و باطل اعلام می گردد.
۷- وزارت راه وشهر سازی؛ حداکثرهمکاری های لازم را برای کنترل مسیرها و مسدود نمودن محورهای مورد درخواست نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی به عمل می آورد.
۸- استانداران وفرمانداران سراسرکشور، به فوریت ضمن تشکیل جلسات استانی وشهرستانی ستاد مدیریت بیماری کرونا واعمال مقررات محدودیت های کرونایی، براساس رنگ بندی هرشهرستان، از صدور هرگونه مجوز برای ورود خودروهای شخصی به تهران و البرز خودداری کنند.
۹- وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، ضمن اطلاع رسانی مستمر از وضعیت شیوع و بروز بیماری و دادن هشدارهای لازم به مردم، تلاش نماید؛ تا مردم ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی، ازهرگونه تجمع و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی اجتناب ورزند.
۱۰- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران؛ سریعاً به کلیه بانک های عامل درسطح استان های البرز و تهران ابلاغ  می نماید؛ تا ضمن افزایش حداکثری خدمات غیر حضوری بانکی، نسبت به تعطیل نمودن تمامی شعبه های بانک ها در این دو استان، در بازه زمانی اعلامی، اقدام شود.
۱۱- ضمن یادآوری مجدد محدودیت های اعمالی در خصوص اصناف و مشاغل بر اساس طرح جامع محدودیت ها و متناسب با رنگ بندی شهرهای مختلف کشور، و در اجرای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا با عنوان”تشدید اعمال محدودیت ها درشهرهای قرمز” تعطیلی مشاغل با نظارت اتاق اصناف به شرح ذیل، در همه شهرهای قرمز کشور در سراسر کشور، مورد تأکید قرار می گیرد؛
– رستوران ها و قهوه خانه ها ( به استثنای فعالیت های بیرون بر)
– تالارهای پذیرائی
– سالن های سینما و تأتر
– پاساژها و بازارهای سربسته
– استخرهای سرپوشیده و باشگاه های بدن سازی
– شهربازی ها و باغ وحش ها
– نمایشگاه های عمومی و تخصصی

روابط عمومی و اطلاع رسانی قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا

 منبع : الف

"<yoastmark

 

خبرها فوری اصناف الکتریکی در گزارشگر تجهیزساختمان دنبال کنید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *