تخصصی

?DVR یا NVR

nvr

DVR ها را می توان اساساً به صورت زیر طبقه بندی کرد:

تعداد کانال ها یا تعداد دوربین هایی که می توان به تجهیزات متصل کرد. معمولاً بیشترین مدل های تولیدی برای کانال های ۴، ۸، ۱۶، ۳۲ و برخی از برندها مدل هایی با کانال های ۹، ۲۴، ۴۸ تولید می کنند.
نوع فناوری که برای فرمت های مختلف ویدیو استفاده می کنید: آنالوگ، HDCVI، HDTVI، AHD
HDCVI – رابط ویدیویی کامپوزیت با وضوح بالا که توسط DAHUA Security توسعه یافته و به طور گسترده توسط Honeywell و IC Realtime در آمریکای شمالی استفاده می شود.
HDTVI: رابط حمل و نقل ویدیویی با وضوح بالا استاندارد که توسط Techpoint توسعه یافته است. این فناوری توسط شرکت های هایک ویژن و KT&C، CNB، Speco استفاده می شود.
AHD: Analog High Definition توسعه یافته توسط Nextchip Korea. این فناوری به طور گسترده توسط شرکت Hanwha استفاده می شود.
همچنین بخوانید: پهپادهای خودران فناوری نظارت بر معادن را هدایت خواهند کرد
NVR (ضبط کننده ویدیوی شبکه):

ضبط سیگنال های ویدئویی از دوربین های IP.
ویدئو در دوربین ها کدگذاری شده و برای ذخیره سازی به NVR منتقل می شود.
اغلب می تواند حجم زیادی از داده را اشغال کند.
جریان های ویدیویی را می توان از طریق “Mirroring” روی هارد دیسک های اضافی کپی کرد، بنابراین اگر یکی از قسمت ها خراب شود، یک نسخه پشتیبان وجود دارد.
NVR را می توان در هر مکانی قرار داد تا زمانی که در محدوده شبکه مشابه دوربین ها باشد.
دستگاه‌های NVR می‌توانند بی‌سیم باشند و نصب و ارتقا را آسان‌تر کنند و همچنین محتاط‌تر باشند.
اگر اتصال اینترنت قطع شود، ویدیو ممکن است از بین برود.
می تواند دوربین هایی با وضوح بالاتر در ۱۲ مگاپیکسل ضبط کند.
دوربین ها باید با یک آدرس IP و به طور مستقل برنامه ریزی شوند، که می تواند برای نصب کنندگان و/یا کاربرانی که دانش شبکه زیادی ندارند مشکل باشد.

nvr

تجهیز ساختمان

تفاوت های اساسی DVR در مقابل NVR

تفاوت اصلی بین ضبط کننده ویدئوی شبکه (NVR) و ضبط کننده ویدئوی دیجیتال (DVR) در نحوه پردازش داده های ویدئویی خام است. دستگاه DVR تصاویر آنالوگ را به فرمت دیجیتال تبدیل می کند، در حالی که دستگاه NVR معمولاً فقط با تصاویر دیجیتال کار می کند.

 

نتیجه نهایی DVR در مقابل NVR

در پایان، هر دو نصاب متخصص می توانند هر دو سیستم را نصب کنند، بنابراین سهولت نصب ممکن است نگرانی زیادی برای شما نداشته باشد.

انتخاب ممکن است به این بستگی دارد که آیا یک اتصال شبکه قابل اعتماد دارید یا خیر. اگر اتصال اینترنت شما اغلب کند است، قطع می شود یا برد کوتاهی دارد، DVR ممکن است مطمئن ترین گزینه باشد.

اگر یک اتصال شبکه قوی دارید و نمی خواهید با انبوهی از کابل ها که از طریق ملک شما عبور می کنند سروکار داشته باشید، NVR بهترین گزینه است.

هر دو ضبط کننده کار ضبط و ذخیره ویدئو را انجام می دهند و با پیشرفت های تکنولوژیکی امروزی، می توان هر دو را از راه دور مانیتور کرد. انتخاب واقعی به بی سیم در مقابل سیم بستگی دارد.

اگر در رابطه با DVR در مقابل NVR سوالی دارید، می توانید با ارسال نظر یا ارسال ایمیل به آدرس: info@infoteknico.com با ما تماس بگیرید.

 

 

نوشته های مشابه