دانش نامه تجهیزساختمان

نصب کلید دوپل در خانه

نصب کلید دوپل در خانه

 

آموزش نصب کلید دوپل در خانه از صفر تا صد

نصب کلید دوپل در خانه از یک نقطه جریان برق دو چراغ را روشن و خاموش می کند، به طور مثال برای روشن کردن یک لامپ ال ای دی و یا مدل های دیگر در مرکز  و در نقطه دیگر یک لامپ مهتابی نیاز به استفاده از کلیددوپل است در ابتداقبل از شروع کار سیم کشی برای کلیدهای منزل باید کار نصب و جاگذاری لوله و اتصالات برقی را انجام دهیم.

پس اولین مرحله کار نصب کلیددوپل در خانه و جاگذاری لوله و اتصالات :

اکثر برقکارها از روش بالا برای لوله گذاری استفاده می کنند همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید خط خاکستری مسیرلوله گذاری برق است که برقکار استفاده کمتر از لوله و سیم نول به روش بالا عمل می کند. در تصویر بالا یک لوله برق به کلیددوپل متصل شده و یک لوله دیگر از کلید به لامپ ال ای دی وصل و از همان لامپ لوله به لامپ دیگر یا مهتابی وصل می شود. روش های مختلفی دیگر وجود دارد که این روش متداول ترین روش برای لوله گذاری است.

 برای تهیه لوله و اتصالات با قیمت مناسب کلیک نمایید.

نقشه سیم کشی کلیدوپل :

سیم_کلید_دوپل

قسمت بعدی کار سیم گذاری در لوله است به تصویربالا نگاه کنید، از کلید تا اولین لامپ ال ای دی شماره ۱، سه رشته سیم به رنگهای قهوه ای/ قهوه ای/ آبی رد شده است از لامپ شماره ۱ تا لامپ شماره ۲  دوسیم به رنگ آبی و قهوه ای رده شده است و از لوله ی که برق وارد می شود دو سیم قرمز و آبی رد می شود همانطور که در شکل مشاهده می کنید سیم نول برای هردو لامپ مشترک در نظر میگیریم.

اگر به پشت کلیددوپل دقت کنید سه پیچ برای اتصال سیم برق وجود داره که رنگ یکی از ترمینال ها طلایی و رنگ دوترمینال دیگه نقره ای ، سیم فاز ورودی”قرمز” به پیچ رنگ طلایی  وصل می کنیم و دو سیم دیگه که به رنگ قهوه ای در تصویر هم مشاهده می کنید به پیچهای نقره ای وصل می کنیم.

[typed string0=”نکته مهم اینکه همانطور که در تصویر بالا مشاهده کردید سیم نول به هیچکدام از پیچ های کلید وصل نشده در واقع مستقیم به هردو لامپ وصل شد و همیشه به سرپیچ لامپ متصل است. اکثر برقکارها سیم نول برای هردو لامپ ال ای دی مشترک در نظر می گیرند تا سیم نول کمتری مصرف شود.” string1=”Second sentence” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”40″ backDelay=”500″]

 

نقشه کلید دوپل برای چهارلامپ :

در صورتی که بخواهید چهار لامپ با یک کلید دوپل روش نمایید مثلا با فشردن یک شستی کلید دوپل دوتا لامپ روش شود شرکت تجهیزساختمان نقشه سیم کشی برای شما مصرف کنندگان عزیز ترسیم کرده است.

شرکت تجهیزساختمان آموزش نصب کلیددوپل در خانه با نصبی آسان در اختیار شما مصرف کنندگان عزیز قرار داده است در صورت مشاهده هرگونه ابهام می توانید با کارشناس شرکت تجهیزساختمان در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *