دانش نامه تجهیزساختمان

نکاتی در مورد انتخاب بهترین کلید و پریز مدولار

کلید و پریز مدولار

کلید و پریز مدولار در سال های اخیر از طرفداران بسیاری در بین سازنده ها، معماران و طراحان دکوراسیون داخلی برخوردار شده است. این کلید و پریز ها دارای مزایای مهمی می باشند که باعث محبوبیت آن ها شده است. در این مقاله نکات مهمی را که در هنگام خرید کلید و پریز مدولار باید توجه کنیم، به دقت توضیح داده است.

نکاتی در مورد انتخاب بهترین کلید و پریز مدولار

کلید و پریز مدولار، کلید و پریز هایی هستند که عموما مصارف خانگی و اداری دارند. طراحی کلید و پریز های مدولار برای فضاهای داخلی منازل امروزه گسترش بسیاری پیدا کرده است. معماران و سازندگان منازل، تمایل دارند که از پالت های رنگی خاص و طراحی های متفاوت برای کلید و پریز های منزل استفاده نمایند. واضح است که به تدریج کلید و پریزهای مدولار، جایگزین کلید و پریزهای معمولی برای مصارف خانگی خواهند شد، زیرا این محصولات دارای مزایای مهمی هستند که برای معماران و طراحان داخلی و سازندگان مسکن، جذاب می باشند.

مزایای مهم کلید و پریز مدولار

انواع مختلف کلید و پریز مدولار، سه مزیت مهم در مقایسه با کلید و پریزهای معمولی دارند. این سه مزیت به شرح زیر می باشند:

ظرافت و زیبایی در طراحی داخلی

یکی از مزایای مهم کلید و پریز مدولار، ظرافت و زیبایی است. کلید و پریز های مدولار بدون شک، شیک و زیبا هستند. کلید و پریز های معمولی، به بهترین نحو ممکن از نظر مهندسی برق ساخته شده اند، اما در زمینه زیبایی، حرفی برای گفتن ندارند. سوراخ های پیچ دار و لبه های تیز در کلید و پریز های معمولی، باعث از بین رفتن جذابیت و زیبایی در آن ها شده است. کلید و پریزهای مدولار به صاحبان منازل و سازندگان، گزینه های سفارشی تری را در زمینه متریال، رنگ ها و طراحی ها ارائه می کنند. در ساخت این کلید و پریز ها غالبا از نمایان شدن سوراخ های پیچ و لبه های تیز جلوگیری می شود و با خطوط ظریف و زیبا، سوراخ ها پنهان می گردند.

سیستم مدولار کلید و پریز

ظرافت و زیبایی با کلید و پریز مدولار

ایمنی و حفاظت بالاتر

دومین مزیت این کلید و پریزها، ایمنی است. کلید و پریزهای مدولار دارای ایمنی بسیار بالایی می باشند. بنابراین این کلید و پریز ها همه کاره و همه منظوره هستند. همه کاره بودن، اصطلاحی است که کاملا با این کلید و پریز ها هماهنگ می باشد. کلید مدولار، کاملا ایمنی شما را تضمین می کند، زیرا بر خلاف کلید های معمولی دارای هیچ قسمت فلزی در قسمت جلویی کلید نیست و کاملا از پلاستیک ساخته شده و ضد ضربه بوده و دارای بدنه بسیار مقاومی می باشد.

کلید های معمولی دارای پیچ های فلزی و سیم کشی می باشند و احتمال ضربه و خرابی در آن ها زیاد است، اما کلید های مدولار عاری از هر گونه قسمت فلزی در تابلوی کلید ها می باشند. انواع کلید و پریز مدولار با این که از نمونه های معمولی گرانتر هستند، اما در عوض، دارای قطعاتی می باشند که محکم در سر جای خود قرار گرفته اند. از این رو، استفاده از آن ها بخصوص برای کودکان بسیار ایمن تر می باشد. درپوش های کرکره ای و پیچ های پنهان، باعث کاهش خطر برق گرفتگی می گردد. همچنین بدنه این کلید ها، مقاوم در برابر حرارت و شعله می باشد که تامین کننده حفاظت بیشتر در این کلید و پریز ها است.

کلید و پریز مدولار

ایمنی و حفاظت بالاتر در کلید و پریز های مدولار

تعمیر و نگهداری راحتتر

مزیت مهم کلید های مدولار این است که کاملا قابل تعویض می باشند. کافی است که جعبه فلزی مربوطه را خریداری نمایید، کلیدهای مدولار کاملا سازگار با این جعبه ها بوده و به طور کامل، قابل تعویض می باشند. صفحات مدولار دارای قطعات خاصی می باشند که باعث نصب راحت کلید و پریز ها در روی صفحه می شود. این صفحه ها می توانند در جهت های مختلفی مانند بالا، پایین،چپ یا راست به انتخاب کاربر حرکت کنند.

این کلید و پریز ها دارای صفحه بارگیری هستند که در صورت نیاز به تعمیر و تعویض قطعات، به راحتی این کار صورت می پذیرد. در صورت خرابی مکانیزم داخلی کلید و پریز ها، به راحتی می توانید، صفحه جلویی را برداشته و بعد از تعمیر، بدون صرف انرژی بیش از حد، آن را در محل خود قرار دهید.

با توجه به این که کلید و پریز های معمولی در عین راحتی و مقرون به صرفه بودن، این سه مزیت را ارائه نمی کنند، سازندگان و طراحان فضاهای داخلی منازل، امروزه استفاده از کلید و پریز مدولار را ترجیح می دهند.

برای خرید کلید و پریز مدولار به چه نکاتی باید دقت کرد؟

زمانی که قصد دارید، خانه جدید خریداری نمایید، لازم است به جزئیات بسیار زیادی در منزل توجه و دقت نمایید. هماهنگ کردن تمام جزئیات در این مواقع، کار سختی است، ولی نتیجه آن همیشه مثبت است. رو به راه کردن منزل کار آسانی نیست و نکات مختلفی نیازمند توجه شما هستند، از مبلمان منزل تا تجهیزات الکتریکی و وسایل مربوط به آن. این جا است که نقش کوچک و در عین حال با اهمیت کلید و پریزها برای سیستم قدرت منزل شما معلوم می شود.

کلید و پریز همه کاره

نکات مهم در خرید کلید و پریز مدولار

کلید و پریز ها به عنوان فاکتورهایی هستند که مانند یک پل، ارتباط بین کاربر و دستگاه ها یا سیستم های الکترونیکی متصل را برقرار می کنند، زیرا کلید و پریز ها برای شروع به کار و توقف یک مدار الکتریکی نقش تعیین کننده ای دارند.

شرکت های معتبر تولیدی تجهیزات الکتریکی مانند شایلین الکتریک و لگراند، انواع و اقسام کلید و پریزهای مدولار را ارائه می دهند. کلید و پریز شایلین و کلید و پریز لگراند از برندهای مطرح در بازار می باشند. کلید و پریزهای مدولار موجود در بازار متنوع و گوناگون هستند که ممکن است، ما را در انتخاب بهترین کلیدوپریزمدولار، دچار سردرگمی کنند.

در این مقاله خواهیم آموخت که چگونه بهترین کلید و پریز مدولار را برای منزل خود انتخاب نماییم و کلید و پریز های مدولار دارای چه ویژگی های و چه مشخصه هایی می باشند.کلید و پریز های مدولار مناسب باید دارای ویژگی های زیر باشند:

کلید دوستدار کودکان

در یک محیط خانگی که کودکان و نوزادان در آن زندگی می کنند، ایمنی برق از اهمیت بالایی برخوردار بوده و اولویت اول می باشد. پریزهای معمولی اتاق کودک، پریزهای درپوش دار هستند که قسمت درپوش روی پین های پریز قرار می گیرد. اما پریزهای مدولار اتاق کودک علاوه بر درپوش، دارای کلید RCCB (کلید جریان نشتی) داخلی هستند که ایمنی بالاتری برای اتاق کودک ایجاد می کنند. این پریز های مدولار در هنگام ایجاد جریان نشتی و یا حوادث دیگر، قابلیت قطع خودکار جریان برق را دارا می باشند. پریزهای مدولار مخصوص اتاق کودک دارای ایمنی و حفاظت بالا می باشند.

کلید و پریز دوستار کودکان

کلید و پریز لمسی مدولار

متریال و مواد باکیفیت

دومین نکته مهمی که باید قبل از خرید کلید و پریز مدولار، در نظر گرفت، مواد به کار رفته در تولید این کلید و پریز ها می باشد. مارک های معروف و نام آشنا، از موادی تولید شده اند که مقاوم در برابر آتش بوده و خطر اتصال کوتاه و آتش سوزی احتمالی را در منزل و محل کار شما، به شدت کاهش می دهند.

طراحی و سفارشی سازی

برای حفظ زیبایی ظاهری تجهیزات الکتریکی و سیستم برقی در منزل و محل کار خود، بخصوص در خانه های هوشمند، بسیاری از تولید کننده های تجهیزات الکتریکی، گزینه سفارشی سازی را به خریداران ارائه می نمایند. بنابراین شما می توانید کلید و پریزهای مدولار متناسب با کاغذ دیواری و رنگ بندی دکوراسیون منزل یا محل کار خود، سفارش دهید.

تعمیر و تعویض آسان

در سبک ها و مدل های قدیمی مدولار، تعمیر و تعویض کلید و پریزها، زمانبر بوده و نیاز به کار فراوان دستی داشت. در روش های قدیمی معمولا باید کل صفحه را بیرون آورده و تعویض کرد. به طوری که در فرآیند تعویض صفحه، ممکن است که رنگ کاغذ دیواری شما آسیب دیده و ظاهری نا زیبا پیدا کند. در سبک های جدید مدولار به جای برداشتن کل صفحه، از طریق یک سیستم مدرن و جدید می توان، فقط پریز یا کلید معیوب را تعویض کرد. در این روش می توان به راحتی پریز ها و کلید ها را از صفحه جدا کرد.بنابراین برای خرید کلید و پریز مدولار، کلید و پریزی را انتخاب کنید که به راحتی از صفحه مدولار جدا شده و قابل تعویض باشد.

نکات گفته شده در هنگام راه اندازی سیستم های الکتریکی و برقی منزل و یا تعمیر آن ها بسیار مهم می باشند. این نکات برای انتخاب بهترین کلید و پریز مدولار که دارای ایمنی بالا و درجه یک هستند به شما کمک خواهد کرد.

کلید کولر مدولار

تعمیر و تعویض آسان کلید و پریز مدولار

انواع گوناگون کلید مدولار:

  • کلیدهای لمسی مدولار
  • کلیدهای مدولار یک طرفه
  • کلیدهای مدولار دو طرفه
  • کلیدهای کنترل از راه دور
  • تنظیم کننده فن مدولار
  • کلید زنگ درب مدولار

انواع پریز مدولار

  • پریز تک مدولار : فضای کافی، به اندازه یک پریز را دارد.
  • پریز دوگانه مدولار: فضای کافی برای اتصال دو عدد پریز را دارا می باشد.
  • پریز سه گانه مدولار: فضای کافی برای جاسازی سه عدد پریز را دارد.
  • پریز چهارگانه مدولار: فضای مناسب برای اتصال و نصب چهار عدد پریز را دارا می باشد.

معرفی کلید و پریز لگراند

شرکت لگراند یک شرکت مطرح فرانسوی است که تولید کننده انواع تجهیزات الکتریکی مانند کلید و پریز است. این شرکت بزرگترین تولید کننده انواع کلید و پریز لگراند در سراسر جهان می باشد. این شرکت سابقه ای پانزده ساله در زمینه تولید انواع کلید و پریز را دارا می باشد. کلید و پریز های لگراند دارای مدل های مختلف می باشند که در زیر به برخی از این مدل ها اشاره می نماییم:

کلید و پریز مدل آرتئور لگراند

این مدل از جمله مدل های لوکس لگراند است و با متریال مختلف از جمله چوب، شیشه، چرم، فلز و سنگ تولید می شود. در گروه کلید و پریز لگراند آرتئور، مدل های مدولار و مدل های لمسی هوشمند با مانیتور قرار دارند. این کلید و پریزها در فضاهای لوکس داخلی منازل و محیط های کاری استفاده می گردد.

کلید و پریز سری آرتئور لگراند

کلید و پریز سری آرتئور لگراند

کلید و پریز لگراند موزائیکی

این مدل دارای بدنه مستحکم و قوی بوده و بیشتر در مراکز دولتی و بیمارستانی و هتل ها استفاده می گردد و دارای سه رنگ سفید، مشکی و نقره ای موجود بوده و دارای کاربرد مدولار می باشد.

کلید و پریز ضد آب پلکسو ( بارانی یا درب دار با درجه نفوذ IP )

این مدل کلید و پریز مدولار لگراند دارای درجه حفاظتی بالا بوده و در محیط های مرطوب مانند سونا، جکوزی، استخر و حمام مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل ضد آب است و با پاشش آب روی سطوح کلید و پریز، خطری از لحاظ ایمنی شما را تهدید نخواهد کرد.

کلید و پریز سالبی لگراند

کلیدوپریزلگراند سری سالبی در کشور ترکیه تولید شده و دارای قیمت ارزان تری نسبت به انواع دیگر کلید و پریزهای این شرکت می باشد. این مدل در رنگ های گوناگون تولید شده است که رنگ سفید آن در ایران متداول تر می باشد.

کلید و پریز ولنا لایف لگراند

این مدل ها در کشور مجارستان تولید شده و دارای تنوع رنگ بی شماری می باشد و به راحتی می توانید کلید و پریز خود را با رنگ دلخواه در بین کاتالوگ رنگ ها بیابید. این مدل دارای شباهت زیادی با مدل سالبی می باشد، فقط دارای لبه ها و گوشه های تیز تری نسبت به مدل سالبی است.

معرفی کلید و پریز شایلین

در ایران، شرکت شایلین الکتریک توانسته است، بهترین نوع کلید و پریزهای مدولار را، با کیفیت برابر با کلید و پریز لگراند تولید کند. این شرکت به عنوان یک برند نام آشنا، انواع کلید و پریز های مدولار را در طرح ها و رنگ های متنوع و باب سلیقه مشتریان، تولید کرده است. کلیدوپریزشایلین با ظاهر شیک و جذاب و هماهنگ با اصول دکوراسیون داخلی، دارای ایمنی بالا بوده و مطابق با برترین استانداردهای روز دنیا تولید شده است. این شرکت تجهیزات مختلف الکتریکی مربوط به برق ساختمان را به تولید انبوه رسانده است.

صحبت پایانی این که، اگر شما سازنده و یا معمار و طراح دکوراسیون داخلی می باشید و قصد خرید انواع کلید و پریز مدولار با رنگ و طرح های جذاب و زیبا را دارید، پیشنهاد ما به شما، خرید کلید و پریز مدولار از سایت تجهیز ساختمان به صورت آنلاین می باشد.

برای خرید این کلید و پریزها برندهای مختلفی وجود دارند، به عنوان نمونه دو برند لگراند و شایلین الکتریک در زمینه تولید کلید و پریزهای مدولار صاحب سبک بوده و متنوع ترین و باکیفیت ترین کلید و پریزها را تولید و روانه بازار کرده اند. خرید این محصولات از سایت تجهیز ساختمان بسیار آسان و بی دردسر است. کیفیت این کلید و پریز ها تضمین شده است و دارای بالاترین درجه کیفی در بازار می باشند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *